Trwa 21. kolejka piłkarskiej Orange Ekstraklasy. W najciekawszym meczu rundy – derbach Wielkopolski – Lech Poznań zremisował z Groclinem Grodzisk Wielkopolski 2:2. Z kolei Legia Warszawa pokonała u siebie Arkę Gdynia 3:0, a Wisła Kraków zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1.

Bramki dla „Kolejorza” zdobyli: Igor Kozioł (samobójczą) i Jacek Dembiński. Oba trafienia dla Groclinu były dziełem Adriana Sikory. Napastnik, który ma zaledwie 170 cm wzrostu, obie bramki strzelił głową. W 51. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Golińskiego, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry wrzutkę Piotra Piechniaka. Był to 100. mecz Sikory w ekstraklasie.

Odwieszone przez Wydział Dyscypliny kluby zamieszane w aferę korupcyjną - Arka Gdynia i Górnik Łęczna wróciły do gry. Arka przegrała w Warszawie z Legią 0:3. Z kolei piłkarze z Łęcznej zostali pokonani przez Koronę Kolportera Kielce 1:3.

W pozostałych meczach Odra Wodzisław zremisowała bezbramkowo z Górnikiem Zabrze. Takim samym wynikiem zakończyło się także spotkanie Widzew Łódź - Wisła Płock. W meczu Pogoń Szczecin - Wisła Kraków padł remis 1:1.

W jedynym niedzielnym meczu lider - GKS BOT Bełchatów zmierzy się na wyjeździe z Cracovią Kraków.