Piłkarze Barcelony zremisowali na wyjeździe z Valencią 1:1 (1:1) w pierwszym półfinale Pucharu Króla. Rzutu karnego nie wykorzystał w tym meczu Lionel Messi. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane na Camp Nou 8 lutego.

Półfinał Pucharu Króla był bardzo wyrównany. Piłkarze Valencii grali z faworytem jak równy z równym. Często walczyli bardzo ostro - sędzia pokazał aż sześć żółtych kartek. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 27. minucie po bramce Jonasa. Wyrównał jeszcze przed przerwą Carles Puyol. Bohaterem meczu mógł zostać Lionel Messi, jednak w 56. minucie Argentyńczyk nie wykorzystał rzutu karnego.

Dla Barcelony to kolejny mecz bez zwycięstwa. W ostatni weekend Katalończycy zremisowali w ligowym spotkaniu z Villarrealem 0:0. W tabeli Primera Division zajmują drugie miejsce, a do prowadzącego Realu Madryt tracą już siedem punktów. Rewanżowe spotkanie z Valencią, którego stawką będzie awans do finału krajowego pucharu, odbędzie się 8 lutego w Barcelonie.