Podopieczni Zinedine’a Zidane’a rozgromili przed własną publicznością Granadę, wygrywając 5:0, i zapisali na swym koncie 39. z rzędu spotkanie bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki. Wyrównali tym samym rekord należący do piłkarzy FC Barcelony.

Obecna seria Królewskich rozpoczęła się 4 kwietnia ubiegłego roku, kiedy to przegrali 0:2 wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów z Wolfsburgiem. Od tamtej pory nie mieli sobie równych, a dzisiaj wyrównali rekord Barcelony, która w latach 2015-2016 była niepokonana przez 39 spotkań. Jeśli Real nie przegra w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla z Sevillą, zostanie liderem w gronie hiszpańskich drużyn. Liderem wszech czasów jest natomiast Juventus, który w latach 2011-2012 osiągnął liczbę 43 spotkań bez porażki.

Dzisiejszy mecz Realu z przedostatnią w tabeli Granadą miał jednostronny przebieg. Piłkarze z Andaluzji nie oddali ani jednego celnego strzału, natomiast Królewscy atakowali od samego początku, czego efektem był gol w 12. minucie spotkania. Isco wykorzystał wówczas celne podanie Karima Benzemy. Druga bramka padła 8 minut później: Benzema odebrał piłkę w polu karnym, a następnie popisał się precyzyjnym strzałem tuż przy lewym słupku. Trzeciego gola strzelił głową Cristiano Ronaldo, a czwartą bramkę - i swoją drugą w tym spotkaniu - zdobył Isco. W drugiej połowie liderzy La Liga nie zwolnili tempa. W 58. minucie podanie Jamesa Rodrigueza wykorzystał Casemiro.

W tej chwili Real ma na koncie 40 punktów i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Druga, z sześcioma punktami straty, jest FC Barcelona, która jutro zmierzy się z Villarrealem.