Robert Kubica, jadący Fordem Fiestą WRC, wygrał dwa piątkowe odcinki specjalne i jest liderem w Rally Monza Show, imprezie rozgrywanej na jednym z najbardziej znanych torów wyścigowych w Europie. Drugie miejsce zajmuje motocyklowy mistrz świata Valentino Rossi (Ford Fiesta WRC).

Pilotem Kubicy, mistrza świata WRC-2 w 2013 roku, jest Włoszka Alessandra Benedetti, która od sześciu lat startuje w rajdowych mistrzostwach Włoch.

Krakowianin wyprzedza Valentino Rossiego o 2,8 sekundy. Trzeci jest jego rodak Stefano D'Aste (Citroen DS3 WRC), który traci do Kubicy 9,7 sekundy. Na ósmej pozycji jest sklasyfikowany trzykrotny rajdowy mistrz Europy Luca Rossetti (Peugeot 208 T16).

W ubiegłym roku w klasie WRC na Monzie zwyciężył Hiszpan Dani Sordo (Citroen DS3 WRC), który w tegorocznych rajdowych mistrzostwach świata uplasował się na 10. pozycji. Kubica był 16., a po raz drugi z rzędu zwyciężył Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

Impreza odbywa się na słynnym torze Formuły 1. Od piątku do niedzieli przewidziano przejazd dziewięciu odcinków specjalnych. Zawody zakończy Masters Show. Do startu zgłoszono 115 załóg. Aż 27 z nich jedzie samochodami WRC.