Michał Kościuszko (Ford Fiesta S2000) zajął wysoką trzecią pozycję w klasyfikacji SWRC w zakończonym w niedzielę Rajdzie Meksyku. Polak w klasyfikacji generalnej uplasował się na 20. miejscu. Drugą eliminację samochodowych mistrzostw świata wygrał Francuz Sebastien Loeb (Citoren C4 WRC).

Drugie miejsce zajął Norweg Petter Solberg (Citroen C4 WRC), tracąc do Loeba 24,2 s, a trzecie Francuz Sebastien Ogier (Citroen C4 WRC) - strata 25,3 s. Rajdu nie ukończył Fin Kimi Raikkonen (Citroen C4 WRC), który pierwszego dnia miał poważny wypadek i mechanicy nie byli w stanie naprawić jego auta. Raikkonen chciał jechać dalej, ale zdaniem komisarzy sportowych start samochodem z uszkodzoną klatką bezpieczeństwa zagrażał życiu zawodników.

Bardzo dobrze wypadł Kościuszko, który z powodu zerwania paska klinowego nie ukończył pierwszego etapu i od soboty jechał w systemie superally. Polak w sumie pokonał 12 odcinków specjalnych i wygrał dziewięć zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji SWRC. Gdyby nie kilkunastominutowa kara po awarii z pierwszego dnia, Kościuszko zdecydowanie wygrałby rywalizację w klasie samochodów z silnikami o pojemności 2 litrów.

Świetne zakończenie bardzo trudnego dla nas rajdu. Wygraliśmy większość odcinków specjalnych jednak kłopoty techniczne uniemożliwiły nam wygranie w klasyfikacji SWRC. Trzecie miejsce i podium to naprawdę duży sukces i bardzo dobre rozpoczęcie sezonu - powiedział na mecie rajdu Michał Kościuszko

Loeb po zwycięstwie w Meksyku został liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata z 43 pkt. Drugi jest Mikko Hirvonen - 37 pkt, a na trzeciej pozycji są Jari-Matti Latvala i Sebastien Ogier - obaj po 25 pkt. W klasyfikacji SWRC prowadzi Hiszpan Xevi Pons - 25 pkt przed Czechem Martinem Prokopem - 18 pkt i Michałem Kościuszką - 15 pkt. Wszyscy trzej jeżdżą Fordami Fiesta S2000.