W niedzielnym przegranym 0:2 meczu ekstraklasy z Piastem Gliwice pomocnik Rafał Wolski zerwał więzadło krzyżowe przednie. Ta kontuzja kolana oznacza, że piłkarz Lechii Gdańsk nie tylko nie zagra do końca sezonu, ale nie też szans występu w mistrzostwach świata.

Z powodu urazu mięśnia dwugłowego Wolski nie zagrał w pierwszym na wiosnę meczu Lechii z Wisłą Kraków (1:1). Drugie spotkanie z Piastem Gliwice rozpoczął na ławce rezerwowych, ale w przerwie trener Adam Owen wpuścił go na boisko. 25-letni piłkarz długo na nim nie przebywał, bo w 72. minucie nabawił się kontuzji kolana.

Przeprowadzone w poniedziałek badania wykazały, że zawodnik gdańskiej drużyny zerwał więzadło krzyżowe przednie i w środę przejdzie operację w rzymskiej klinice Villa Stuart. Zabieg przeprowadzi profesor Pier Paolo Mariani, który operował ostatnio innych reprezentantów Polski, Arkadiusza Milika i Macieja Makuszewskiego. Wolski nie zagra już do końca sezonu i nie wystąpi także w mistrzostwach świata w Rosji.

W tym sezonie zawodnik miał sporo problemów zdrowotnych. Ze względu na różne urazy opuścił także siedem pierwszych oraz cztery ostatnie mecze rundy jesiennej. W tych rozgrywkach ekstraklasy Wolski zaliczył 11 spotkań, w których zdobył jedną bramkę.