Agnieszka Radwańska po zwycięstwie Rosjanką Jeleną Dementiewą 6:4, 6:3 awansowała do półfinału tenisowego turnieju rangi WTA Premier w Indian Wells. 21-letnia krakowianka zmierzy się z triumfatorką meczu między Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki a Chinką Jie Zheng.

Awans do półfinału oznacza 150 tys. dolarów premii i 450 punktów do rankingu WTA, w którym Polka zajmuje obecnie ósmą pozycję. Przed rokiem w Indian Wells odpadła w czwartej rundzie.

Wcześniej 21-letnia Radwańska wyeliminowała Francuzkę Marion Bartoli. Argentynkę Giselę Dulko, Rosjankę Annę Czakwetadze, a w pierwszej rundzie miała wolny los.

Drugi w tym roku awans do półfinału dużej tenisowej imprezy (w lutym była w czwórce najlepszych w Dubaju) przyszedł polskiej tenisistce łatwiej, niż można się było spodziewać. Pomogła jej w nim wydatnie utytułowana rywalka, która w całym spotkaniu popełniła aż 48 niewymuszonych błędów (Radwańska - 18) i cztery podwójne błędy serwisowe (przy dwóch "Isi").

W pierwszym secie Radwańska przegrała swoje podanie przy stanie 2:2, ale w kolejnym gemie odrobiła straty. Losy partii rozstrzygnęły się w 10., kiedy Polka po raz drugi przełamała serwis Dementiewej.

W drugim krakowianka objęła prowadzenie 3:1, a następnie 4:2. Grała zdecydowanie bardziej regularnie niż Rosjanka, która raz po raz posyłała piłkę w siatkę bądź na aut. Przy stanie 5:2 zmarnowała pierwszego meczbola, ale w następnego gema przy własnym serwisie wygrała bez straty punktu i zakończyła spotkanie po 91 minutach gry.

Radwańska poprawiła bilans meczów z o siedem i pół roku starszą Dementiewą, notowaną obecnie jedną lokatę wyżej w rankingu światowym. W środę odniosła czwarte zwycięstwo w szóstym pojedynku. Wcześniej pokonała ją m.in. w 2008 roku w finale imprezy w Stambule, gdzie Polka zanotowała jeden z czterech triumfów w imprezach rangi WTA. Turniej odbywa się na twardych kortach w Indian Wells. Jego pula nagród wynosi 4,5 mln dolarów.