Agnieszka Radwańska nie zagra w ćwierćfinale turnieju tenisistek w Linzu. Najlepsza polska tenisistka przegrała z 13. w rankingu WTA Aną Ivanowić z Serbii w dwóch setach (2-6; 2-6).

Polka dobrze rozpoczęła mecz, zdobywając pierwszego gema serwisowego bez straty punktu, ale w trzecim gemie oddała rywalce swoje podanie. Przewagę jednego break'a Ivanović utrzymała do stanu 4-2, kiedy po raz drugi doprowadziła do przełamania. Zakończyła pierwszą partię w kolejnym gemie, przy swoim serwisie, gdy przy pierwszym setbolu piłka uderzona przez Radwańską z forhendu wzdłuż linii wyszła na aut.

Także w drugim secie Polka przegrała swój serwis w trzecim gemie, a po raz kolejny swoje podanie straciła na 1-4. W następnym gemie Serbka wyraźnie zlekceważyła mniej doświadczoną rywalkę i przegrała swój serwis do zera, ale po chwili odnotowała na swoim koncie trzecie przełamanie, obejmując prowadzenie 5-2.

W ostatnim gemie Ivanović szybko wyszła na 40-15, ale nie wykorzystała dwóch meczboli. Zakończyła spotkanie przy trzeciej okazji, po tym jak Polka wyrzuciła piłkę z forhendu na aut.

W pierwszej rundzie, Polka wyeliminowała 6-4, 7-5 Niemkę Annę-Lenę Groenefeld, sklasyfikowaną na 19. miejscu na świecie. W eliminacjach, 17-letnia tenisistka z Krakowa pokonała kolejno: Niemkę Julię Schruff 4-6, 6-3, 6-2, Chorwatkę Jelenę Kostanic 6-2, 6-0, oraz Rosjankę Wierę Duszewinę 6-1, 6-3.