Rozstawiona z numerem ósmym Agnieszka Radwańska przegrała z Włoszką Francescą Schiavone 3:6, 6:7 (6-8) w 2. rundzie turnieju olimpijskiego w tenisie i odpadła z rywalizacji. Lepiej poszło męskiemu deblowi: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonał chińską parę Xinyuan Yu/Shaoxuan Zeng 6:3, 6:4 w 1. rundzie olimpijskiego turnieju w tenisie.

Obie tenisistki spotykały się do tej pory dwukrotnie - w 2006 roku w turniejach w Hasselt i Luksemburgu lepsza była Schiavone. Także w Pekinie Radwańskiej nie udało się pokonać Włoszki, która w rankingu klasyfikowana jest na 26 miejscu.

Włoszka grała przede wszystkim równo i konsekwentnie. Dwukrotnie przełamała serwis Radwańskiej i pewnie wygrała pierwszą partię 6:3. Radwańska w drugim secie zaczęła lepiej grać, poprawiła serwis i objęła prowadzenie 4:1. Nie wykorzystała jednak swojego podania, a Schiavone znów przejęła inicjatywę i wygrała cztery kolejne gemy. O losach seta zadecydował tie-break, w którym Radwańska, przy stanie 6:5, miała piłkę setową.

Więcej zimnej krwi zachowała jednak Włoszka, zdobywając trzy kolejne punkty. Rozczarowana Radwańska, która marzyła o medalu w Pekinie, po ostatnim uderzeniu w siatkę, ze złości rzuciła rakietą. Radwańska, wspólnie z Martą Domachowską, wystąpi jeszcze w turnieju debla. Rywalkami Polek w 1. rundzie będą siostry Alona i Katerina Bondarenko z Ukrainy.