Najlepsza polska tenisistka, 18-letnia Agnieszka Radwańska, pokonała 6:4, 6:3 Shahar Peer z Izraela w pierwszej rundzie halowego turnieju z cyklu WTA Tour w Zurychu. Mecz trwał godzinę i 22 minuty.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni wieczornego meczu pomiędzy Rosjanką Dinarą Safiną i Słowaczką Danielą Hantuchovą, rozstawioną z numerem siódmym.

Dzisiejszym zwycięstwem Radwańska zrewanżowała się Peer, kiedy ta bezlitośnie pokonała ją w walce o ćwierćfinał tegorocznego US Open. Wówczas Izraelka w dwóch setach zdecydowanie pokonała Radwańską.

Polka, ze względu na bardzo mocną obsadę imprezy w Zurychu, musiała przebijać się do turnieju głównego przez eliminacje, w których była najwyżej rozstawiona. W trzeciej rundzie przegrała z Włoszką Karin Knapp 4:6, 3:6, ale znalazła się w drabince jako "lucky loser", po tym jak wycofała się Rosjanka Maria Szarapowa.