PZPN zajmie się nowymi strojami polskiej reprezentacji. "Kierownictwo zdecydowało, że na jednym z najbliższych posiedzeń rozważy pojawiające się argumenty, aby znaleźć najlepsze i satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie" - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Nowe koszulki, na których jest logo związku zamiast orła, wywołały protesty kibiców.

Na nowych strojach polskiej reprezentacji, które zaprezentowano w ubiegłym tygodniu, w miejscu godła narodowego jest odświeżone niedawno logo PZPN. Związek bronił wtedy swojej decyzji i powoływał się na wyniki badań, które wskazują, że wprowadzony w kwietniu logotyp związku jest dobrze odbierany przez większość kibiców. Nie prowadzono jednak badań na temat usunięcia z koszulek godła państwowego. Nie mogliśmy prowadzić takich testów ze względu na zapisy umowy handlowej z firmą Nike - powiedziała rzecznik związku Agnieszka Olejkowska, z którą rozmawiał dziennikarz RMF FM Patryk Serwański.

PZPN ograniczył się jedynie do "wywiadu środowiskowego". Sprawdzono, jak zmieniały się odczucia fanów i opinii publicznej w państwach, które we wcześniejszych latach zdecydowały się na podobne rozwiązanie.

W piątek 11 listopada polska reprezentacja po raz pierwszy wystąpiła w nowych koszulkach. Towarzyski mecz z Włochami przegraliśmy 0:2. W ramach protestu przeciwko nowym koszulkom kibice przez jedną połowę nie dopingowali zespołu. Wczoraj polscy piłkarze wygrali z Węgrami 2:1.