​AC Milan awansował do półfinału piłkarskiego Pucharu Włoch. W derbowym starciu pokonał po dogrywce Inter Mediolan 1:0. Dzień wcześniej awans do kolejnej fazy zapewniło sobie Lazio Rzym. Pozostali dwaj półfinaliści zostaną wyłonieni w przyszłym tygodniu.

W regulaminowym czasie na San Siro oba zespoły stworzyły po kilka dogodnych okazji. W pierwszej połowie Inter nawet strzelił gola (samobójcze trafienie bramkarza Antonio Donnarummy po mocnym dośrodkowaniu Chorwata Ivana Perisica), ale sędzia - po konsultacji z VAR - ostatecznie nie uznał trafienia.

W 81. minucie bramkę dla Interu mógł zdobył Perisic, ale kopnął z lewej strony bardzo wysoko.

Kilka razy bliski szczęścia był także Milan, np. Hiszpan Suso trafił w poprzeczkę.

O losach meczu rozstrzygnęła dogrywka. W niej lepsi okazali się występujący w roli gospodarzy piłkarze Milanu. W 104. minucie Patrick Cutrone, który za tydzień skończy 20 lat, wykorzystał świetne podanie Suso i pokonał zaskoczonego Słoweńca Samira Handanovica.

Dzień wcześniej Lazio Rzym wygrało u siebie 1:0 z Fiorentiną (w bramce gości wystąpił Bartłomiej Drągowski) i w półfinale zmierzy się właśnie z Milanem.

Pozostałe mecze 1/4 finału (w tej fazie nie ma spotkań rewanżowych) odbędą się na początku 2018 roku. Napoli podejmie 2 stycznia Atalantę Bergamo, a dzień później w derbowym starciu Juventus Turyn zagra u siebie z Torino.

W trzech ostatnich edycjach Pucharu Włoch triumfował Juventus, dwukrotnie w finale pokonując Lazio i raz AC Milan.