Polska pokonała Tajlandię 3:0 (25:15, 25:17, 25:22) w meczu jedenastej kolejki Pucharu Świata siatkarek. "Złotka" zakończyły rywalizację z dorobkiem sześciu zwycięstw i pięciu porażek, zajmując ostatecznie szóste miejsce.

W pierwszym secie, po wyrównanym początku, Polska prowadziła 8:4. W następnych fragmentach gry przewaga była powiększana. Po drugiej przerwie technicznej na parkiet weszła Agnieszka Bednarek. Polski zespół grał z dużą swobodą, mając przewagę we wszystkich elementach.

Podobny przebieg spotkanie miało również w drugim secie. Polska miała wyraźną przewagę. W trzeciej partii seria błędów pozwoliła rywalkom doprowadzić do remisu 18:18. Końcówka jednak została pewnie wygrana. Przy piłce meczowej kontuzji stawu skokowego doznała nasza libero - Mariola Zenik. Zastąpiła ją Agata Sawicka. Ostatnią akcję spotkania skończyła najlepiej punktująca polskiego zespołu - Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Polska:

Sadurek, Skowrońska-Dolata, Liktoras, Dziękiewicz, Rosner, Podolec, Zenik (libero) oraz Bednarek, Kaczorowska, Sawicka.

Tajlandia:

Paladsrichuay, Thinkaow, Sittirak, Wilavan Apinyapong, Hyapha, Tomkom, Buahaew (libero) oraz Sanuanram, Konwika Apinyapong, Khanan.

Wczoraj polskie siatkarki wygrały w Nagoi z Koreą Południową 3:1.

Dziś kończą się rozgrywki o Puchar Świata, w których bierze udział dwanaście drużyn. Trzy najlepsze awansują do igrzysk olimpijskich w Pekinie. W Japonii nie grają mistrzynie olimpijskie Chinki oraz mistrzynie świata Rosjanki. Pierwsze udział w igrzyskach mają zagwarantowany, drugie nie uzyskały kwalifikacji.

Kolejną szansę podopieczne trenera Marco Bonitty będą miały w styczniu w Halle, gdzie na pewno zagrają Niemcy (gospodarz), Rosja (brązowy medalista ME) oraz zwycięzcy turniejów preeliminacyjnych. Stawkę - do ośmiu zespołów - uzupełnią drużyny, które nie uzyskają kwalifikacji z Pucharu Świata (Włochy, Serbia, Polska) lub drużyny z drugich miejsc z preeliminacji (według najlepszego bilansu).

W turnieju olimpijskim w Pekinie wystąpi dwanaście drużyn - gospodarz (Chiny), trzy czołowe zespoły z Pucharu Świata, zwycięzcy pięciu turniejów kontynentalnych oraz trzy najlepsze drużyny z zawodów interkontynentalnych.