Rafał Śliż wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo. Drugie miejsce zajął Austriak Florian Schabereiter, a trzecie - jego rodak David Unterberger. Polak uzyskał najdalszą odległość w konkursie - 144,5 m w drugiej serii.

Po pierwszej serii Śliż był trzeci (139 m), a prowadził Schabereiter (140 m). W finale Polak jako jedyny przekroczył 140 m, zaś Austriak wylądował o pięć metrów bliżej.

Na szóstej pozycji zawody ukończył Marcin Bachleda oddał skoki na odległość 135,5 i 133 m. W czołowej "10" znalazł się jeszcze Krzysztof Miętus, zajmując 9. miejsce (126,0 i 136,5 m).

Dobrze wypadli także inni Polacy, którzy zdobyli punkty w Pucharze Kontynentalnym. Klemens Murańka był 14. (123,5 i 133 m), Grzegorz Miętus 25. (120,5 i 124 m), a Dawid Kubacki 26. (121,5 i 121,5 m).

Do finału nie awansował Tomisław Tajner, który skoczył tylko 105,5 m i był 36. W niedzielę w Kuusamo zostanie rozegrany drugi konkurs PK.