Piłkarze Włoch po pokonaniu Urugwaju w rzutach karnych 3:2 wywalczyli trzecie miejsce w turnieju o Puchar Konfederacji. W spotkaniu rozegranym w Salvadorze de Bahia po 90 minutach i dogrywce był remis 2:2.

Bramki: dla Włoch - Davide Astori (24), Alessandro Diamanti (73); dla Urugwaju - Edinson Cavani (58, 78).

Czerwona kartka: Riccardo Montolivo (110).

Włosi, wicemistrzowie Europy, dwukrotnie wychodzili w niedzielę na prowadzenie, dzięki trafieniom Davide Astoriego (24) i Alessandro Diamantiego (73). Urugwajczycy, których dopingowała spora grupa kibiców, nie mieli zamiaru się poddawać. W swoich szeregach mieli Edinsona Cavaniego i to właśnie ten piłkarz dwukrotnie doprowadził do wyrównania - najpierw w 58., potem w 78. min.

Kolejne minuty nie przynosiły bramek, choć sytuacji obu ekipom nie brakowało. Świetnie bronił Gianluigi Buffon, który w decydującym momencie, czyli w rzutach karnych, obronił aż trzy jedenastki, wykonywane przez Diego Forlana, Martina Caceresa i Waltera Gargano.

Urugwaj: Fernando Muslera; Maximiliano Pereira (81-Alvaro Pereira), Diego Lugano, Diego Godin, Martin Caceres; Walter Gargano, Egidio Arevalo (106-Diego Perez), Cristian Rodriguez (56-Alvaro Gonzalez); Diego Forlan; Luis Suarez, Edinson Cavani.

Włochy: Gianluigi Buffon; Christian Maggio, Giorgio Chiellini, Davide Astori (95-Leonardo Bonucci), Mattia De Sciglio; Antonio Candreva, Daniele De Rossi (70-Alberto Aquilani), Riccardo Montolivo; Alessandro Diamanti (83-Emanuele Giaccherini), Stephan El Shaarawy; Alberto Gilardino.

Mecz sędziował Djamel Haimoudi z Algierii. Spotkaniu przyglądało się ponad 43 tys. widzów.