​Portugalia wygrała z Meksykiem po dogrywce 2:1 (1:1, 0:0) w rozegranym w Moskwie meczu o trzecie miejsce piłkarskiego Pucharu Konfederacji. Zwycięskiego gola strzelił w 104. minucie z rzutu karnego Adrien Silva.

Puchar Konfederacji FIFA. Portugalia zajęła trzecie miejsce /Sergei Ilnitsky /PAP/EPA

W 16. minucie jego kolega z drużyny Andre Silva nie wykorzystał karnego. Była to najlepsza okazja bramkowa przed przerwą.

W 54. minucie Meksykanie objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Neto. Wyrównał dopiero w doliczonym czasie gry Pepe.

Od 106. występujący bez Cristiano Ronaldo mistrzowie Europy grali w osłabieniu, gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Nelson Semedo, ale siły wyrównały się sześć minut później - sędzia z Arabii Saudyjskiej w ten sam sposób ukarał Raula Jimeneza.

O godz. 20.00 czasu polskiego w Sankt Petersburgu rozpocznie się finałowy mecz Niemcy - Chile. Za rok w Rosji odbędą się mistrzostwa świata.

Portugalia - Meksyk 2:1 po dogr. (1:1, 0:0).

Bramki: dla Portugalii - Pepe (90+1), Adrien Silva (104-karny); dla Meksyku - Neto (54-samob.).

Czerwone kartki: Nelson Semedo (Portugalia, 106), Raul Jimenez (Meksyk, 112).