Polscy tenisiści pokonali w Perth Kanadę 2:1 w drugim spotkaniu w grupie A Pucharu Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata drużyn mieszanych. Decydujący punkt zdobył Grzegorz Panfil, 288. w rankingu ATP World Tour, pokonując 11. na świecie Milosa Raonica.

Panfil sprawił sporą niespodziankę wygrywając 7:6 (7-1), 6:3. Wcześniej piąta tenisistka świata Agnieszka Radwańska pokonała nie bez trudu 32. w rankingu WTA Tour Eugenie Bouchard 6:3, 6:7 (7-9), 6:2.

Po regulaminowej przerwie na odpoczynek Panfil i Radwańska ponownie wyszli na twardy kort w hali Perth Arena, ale przegrali z Kanadyjczykami w pojedynku mikstów 3:6, 7:5, 3-10.

To debiut Polaków w Pucharze Hopmana

Polacy debiutują w Pucharze Hopmana, który jest rozgrywany już po raz 26. Dzień wcześniej, na otwarcie imprezy, pokonali ekipę Włoch 3:0 (Kanada wygrała z Australią 2:1). Po niedzielnej wygranej umocnili się na prowadzeniu w tabeli i mają spore szanse na awans do sobotniego finału. Teraz wrócą do rywalizacji po dłuższej przerwie, dopiero w czwartek 2 stycznia, a ich rywalami będą gospodarze turnieju.

W niedzielę, w przedpołudniowej sesji, drużyna Czech okazała się lepsza w pierwszym meczu w grupie B od broniącej trofeum Hiszpanii 3:0. Występują w niej także ekipy USA i Francji.

Do finału zaplanowanego na 4 stycznia awansują zwycięzcy grup.