AJ Auxerre pokonało 4:0 trzecioligowe Plabennec w 1/8 finału Pucharu Francji i awansowało do następnej rundy. Znakomite spotkanie rozegrał Ireneusz Jeleń, który trzykrotnie pokonał bramkarza rywali.

Auxerre było zdecydowanym faworytem spotkania, jednak podopieczni Jeana Fernandeza nie mogli zapominać, że w tym sezonie zespół Plabennec wyeliminował z Pucharu Francji już dwie drużyny Ligue 1 - AS Nancy i OGC Nice.

W spotkaniu na Stade l'Abbe-Deschamps nie doszło jednak do niespodzianki. Gospodarze od początku zdobyli zdecydowaną przewagę i już w 12. minucie objęli prowadzenie po bramce Ireneusza Jelenia. Na kolejną bramkę kibice Auxerre musieli czekać do 57. minuty, kiedy Jeleń ponownie trafił do bramki podwyższając na 2:0. Sześć minut później gola na 3:0 strzelił Benoit Pedretti, a w 72. Jeleń ponownie wpisał się na listę strzelców, kompletując hat-tricka.

Ireneusz Jeleń grał w tym meczu do 74. minuty, natomiast Dariusz Dudka całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

We wtorek awans do 1/4 finału wywalczyły US Boulogne, FC Sochaux, Quevilly i Paris Saint Germain .

Auxerre - Plabennec 4:0 (1:0)