Szwajcar Stanislas Wawrinka pokonał w dokończonym meczu Australijczyka Lleytona Hewitta 4:6, 6:4, 6:7 (7-9), 6:4, 6:3. Tym samym zapewnił Helwetom prawo gry w Grupie Światowej w przyszłorocznych rozgrywkach tenisowych o Puchar Davisa.

Przed ostatnim pojedynkiem spotkania w Sydney był remis 2:2. Wczorajsza, decydująca potyczka Hewitta z Wawrinką, została przerwana z powodu zapadających ciemności w piątym secie przy stanie 5:3 dla Szwajcara.

Dzisiaj tenisiści wrócili na kort tylko na cztery minuty. Tyle czasu potrzebował Wawrinka, by wygrać szóstego gema i tym samym cały mecz.

Wcześniej, w innych meczach barażowych triumfowały reprezentacje Rosji, Kanady, Włoch, Chorwacji, Czech, Japonii i Austrii.