Dwie polskie osady stanęły na podium w pierwszych w tym roku wioślarskich regatach o Puchar Świata w Bled (Słowenia). Trzecie miejsce zajęła czwórka podwójna mężczyzn i męska ósemka.

Mistrzowie olimpijscy w czwórce podwójnej Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Konrad Wasielewski zajęli trzecie miejsce (5.57,26). Wygrali Chorwaci (5.51,49) przed Włochami (5.55,16), a na dalszych pozycjach uplasowali się Rosjanie, Ukraińcy i Słoweńcy.

Trzecia była również męska ósemka (5.38,94) za osadami Wielkiej Brytanii (5.36,61) i Holandii (5.37,74). Polacy płynęli w składzie: Rafał Hejmej, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Sławomir Kruszkowski, Piotr Hojka, Marcin Brzeziński, Wojciech Gutorski, Mikołaj Burda i Daniel Trojanowski.

Do rywalizacji ósemek kobiecych zgłosiło się pięć ekip, a finał wygrały Brytyjki (6.17,98). Polki - Marlena Ertman, Kornelia Nitzler, Anna Karzyńska, Magda Korczak, Anna Jankowska, Kinga Kantorska, Joanna Leszczyńska, Kamila Soćko i Paulina Górska - zajęły piąte miejsce (6.25,67).

Czwórka bez sternika - Patryk Brzeziński, Ryszard Ablewski, Sebastian Kosiorek i Jarosław Godek ukończyła finałowy wyścig na szóstej pozycji (6.14,81). Zwyciężyła Wielka Brytania (6.06,44), a osady tego kraju dominowały w pierwszych w tym sezonie regatach Pucharu Świata.

Ostatnie miejsce w finale B zajęły wicemistrzynie świata w dwójce podwójnej wagi lekkiej Magdalena Kemnitz i Agnieszka Renc (7.19,87). Triumfowała druga osada Chin (7.09,65).

"Czerwoną latarnią" byli także w piątkowych eliminacjach Łukasz Pawłowski, Paweł Rańda, Łukasz Siemion i Miłosz Bernatajtys w czwórce bez sternika wagi lekkiej. Z uwagi na to, że Rańda doznał kontuzji, osada została wycofana z dalszej rywalizacji.