Szwed Johan Olsson wygrał bieg na 15 km techniką klasyczną podczas zawodów narciarskiego Pucharu Świata na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Najlepszy z Polaków - Maciej Kreczmer - zajął 58. miejsce.

Drugi w zawodach był prowadzący w klasyfikacji generalnej PŚ Szwajcar Dario Cologna, który do zwycięzcy stracił 19,3 sekund. Trzeci na mecie był Rosjanin Aleksander Legkow ze sporą stratą 57,5 sekund.

Zwycięzca biegu podziękował po zejściu z podium polskim kibicom. Jesteście najlepszą publicznością w tegorocznym Pucharze Świata. Wszystkich wspaniale wspieraliście - mówił.

Nasi reprezentanci - Maciej Kreczmer i Marcin Rzeszółko - zajęli odpowiednio 58. i 66. miejsce.

Dario Cologna, który na mecie w Jakuszycach był drugi, praktycznie zapewnił już sobie triumf w tegorocznej klasyfikacji generalnej i tylko prawdziwa katastrofa mogłaby mu przeszkodzić w zdobyciu Kryształowej Kuli. Po sobotnich zawodach Szwajcar powiększył przewagę nad nieobecnym w Szklarskiej Porębie Norwegiem Petterem Northugiem do 484 punktów, a do końca sezonu pozostało już tylko osiem biegów.