Bachleda, Tajner i Małysz wystartują w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. W kwalifikacjach Tajner skoczył 117,5 m, a Bachleda 118 m. Lider PŚ Adam Małysz ma zapewniony udział w zawodach.

Małysz zajął w kwalifikacjach 11. miejsce. Polak za skok na odległość 133,5 m otrzymał notę 133, 8 pkt. Wygrał Sven Hannawald, który lądował na 140. metrze (147 pkt).

Kwalifikacje odbywały się przy dodatnich temperaturach i śnieg na rozbiegu zaczął topnieć, co powodowało małą prędkość na progu. Odległości były więc bardzo krótkie i po skoku Alexandra Herra (32. na liście startowej) kwalifikacje przerwano, a rozbieg wydłużono o dwie belki.

Marcin Bachleda skoczył 118 m (107,9 pkt), powtarzając swój wynik z 2. serii treningowej. Zakopiańczykowi dało to 44. miejsce. O "oczko" wyżej uplasował się Tomisław Tajner. Syn trenera naszej kadry lądował o pół metra bliżej od Bachledy, ale uzyskał notę o 0,1 pkt wyższą od kolegi z kadry.

Najsłabiej spisał się Tomasz Pochwała, który skoczył 104,5 m (75,6 pkt) i uplasował się na 73. pozycji. W kwalifikacjach udział wzięło 77 zawodników.

Z Adamem Małyszem rozmawiał wysłannik RMF do Titisee-Neustadt Sebastian Szczęsny: