Austriak Gregor Schlierenzauer zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Austriak skoczył 123,5 m i wygrał konkurs z przewagą 8,9 pkt przewagi nad Norwegiem Tomem Hilde. Trzecią pozycję zajął także reprezentant gospodarzy - Bjoern Einar Romoeren. Tuż za podium uplasowali się Thomas Morgenstern i Janne Happonen.

Adam Małysz utrzymał 11. miejsce, które zajmował po pierwszej serii. Nasz skoczek poszybował na odległość 114 m i zajmował po swoim skoku drugą pozycję, za Janne Happonem. Fin zanotował spory awans w II serii; z 17 na 5 lokatę po najdłuższym skoku dnia - na 125,5 metra. Kamil Stoch zajął 30. miejsce. Piotr Żyła nie zakwalifikował się do drugiej serii.

Były to ostatnie zawody na skoczni Holmenkollen, która przejdzie gruntowny remont.

W klasyfikacji Turnieju Skandynawskiego, w skład którego weszły dwa konkursy w Kuopio oraz zawody w Lillehammer i Oslo, triumfował Gregor Schlierenzauer przed Tomem Hilde i Finem Janne Happonenem. Małysz zajął ósme miejsce.