Norweżka Marit Bjoergen wygrała w Oslo-Holmenkollen bieg na 30 km techniką dowolną narciarskiego Pucharu Świata. Liderka klasyfikacji generalnej Justyna Kowalczyk z powodu przeziębienia nie startowała. Polka chce się skupić na niedzielnym sprincie i walczyć o Małą Kryształową Kulę.

W sobotę wszystkie miejsca na podium zajęły Norweżki. Druga była Kristin Stoermer Steira, a trzecia Therese Johaug. Jedyna Polka w zawodach Sylwia Jaśkowiec zajęła 19. miejsce. Paulina Maciuszek nie stanęła na starcie. Sklasyfikowano 57 zawodniczek.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Justyna Kowalczyk, która ma na swoim koncie już 1736 punktów. Drugie miejsce zajmuje Słowenka Petra Majdic (1191 pkt.), a trzecie Finka Aino-Kaisa Saarinen (999 pkt.). Zwyciężczyni sobotniego biegu - Norweżka Marit Bjoergen - jest czwarta (881 pkt.).