Norweg Tarjei Boe wygrał zawody biathlonowego Pucharu Świata w biegu na dochodzenie na 12,5 km w austriackim Hochfilzen. Drugi był Austriak Simon Eder, a trzeci Rosjanin Iwan Czerezow. Tomasz Sikora zajął 17. miejsce. To drugie z rzędu zwycięstwo 22-letniego Boe, który wczoraj triumfował w sprincie.

Sikora wystartował dzisiaj z 32. pozycji. Polak tylko raz spudłował i systematycznie wyprzedzał kolejnych rywali. As polskiej ekipy, który przed tygodniem w inauguracyjnych zawodach PŚ w szwedzkim Oestersund uległ zatruciu pokarmowemu, nie powrócił jeszcze do pełni sił i na jego dyspozycję biegową wpływ miała także przerwa w treningach.

Boe prowadził od startu do mety i jego pozycja ani przez moment nie była zagrożona. Szybko z dziesiątej na drugą pozycję awansował triumfator rekordowej liczby 92. zawodów biathlonowego PŚ - Ole Einar Bjoerndalen. Za nim biegł lider Pucharu Świata Svendsen. Na trzecim strzelaniu obaj popełnili po dwa błędy i zostali wyprzedzeni przez grupę austriacko-rosyjską.

Z tej czołówki najwięcej sił i zimnej krwi na strzelnicy zachował 27-letni Eder. Na finiszu wyprzedził o 1,3 s Czerezowa i o 2,2 s Jewgienija Ustiugowa.