Polska przegrała w Sapporo z Włochami 0:3 (15:25, 15:25, 18:25) w meczu szóstej kolejki Pucharu Świata siatkarek. Tym samym "Złotka" straciły szansę na olimpijski awans z Pucharu Świata. Następną będzie miała w styczniu w turnieju kontynentalnym w Halle.

Polskie siatkarki, odkąd prowadzi je Marco Bonitta, z Włoszkami jeszcze nie przegrały. Do dziś. I była to czwarta porażka polskiego zespołu. „Złotka” wcześniej przegrały 0:3 z Brazylią, 1:3 z USA oraz 2:3 z Kubą. Włoszki - mistrzynie Europy - odniosły natomiast szóste zwycięstwo, a w spotkaniu z naszą drużyną były zdecydowanie lepsze w każdym elemencie.

Polki nawiązywały wyrównaną grę tylko w pierwszych akcjach każdego seta. Potem walki nie było. Drużynie trenera Marco Bonitty nic praktycznie nie wychodziło, a Małgorzata Glinka-Mogentale oraz jej koleżanki prezentowały tylko udane pojedyncze akcje. Gdy zaatakowały mocniej, Włoszki spisywały się skutecznie w obronie.

W pierwszym secie od stanu 5:5 mistrzynie Europy regularnie powiększały przewagę. Trener Bonitta dokonał kilku zmian, ale nie przyniosły one efektów. Włoszki miały przewagę w każdym elemencie gry. Na pierwszej przerwie technicznej drugiego seta Włochy prowadziły 8:6. Po wznowieniu gry ich przewaga rosła. Ta partia kończy się również wynikiem 25:15 dla rywalek.

Trzeci set nie zmienił obrazu gry tego spotkania. Włoszki prowadziły 6:2, 8:4 i 16:9. Trener Massimo Barbolini nie dokonał w tym spotkaniu żadnej zmiany. W sobotę Polska zagra z Japonią (początek 10.30).