Przemysław Frankowski zdobył bramkę dla RC Lens, a jego zespół pokonał u siebie FC Metz 4:1 (2:1) w 11. kolejce francuskiej ekstraklasy i jest wiceliderem. To trzeci gol piłkarza reprezentacji Polski w obecnym sezonie ligowym.

26-letni skrzydłowy, uczestnik niedawnych mistrzostw Europy, dołączył do Lens w sierpniu tego roku po dwóch latach w barwach Chicago Fire i w nowym zespole spisuje się bardzo dobrze.

W niedzielę Frankowski rozegrał cały mecz, a do bramki rywali trafił w 90. minucie, ustalając wynik. Bohaterem gospodarzy był Wesley Said - strzelec dwóch goli w pierwszej połowie.

Lens z dorobkiem 21 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli, Metz plasuje się na 19., czyli przedostatniej pozycji (6 pkt).