Roger Guerriero z AEK Ateny, Arkadiusz Głowacki z Trabzonsporu i Wojciech Szczęsny z Arsenalu Londyn znaleźli się w gronie piłkarzy powołanych przez trenera reprezentacji Polski Franciszka Smudę na towarzyski mecz z Norwegią. Spotkanie odbędzie się 9 lutego, w portugalskim Faro.

Urodzony w Brazylii Guerreiro wraca do kadry po ponad rocznej przerwie. Ostatnie spotkanie rozegrał w niej 14 listopada 2009 roku, z Rumunią (0:1) w debiucie Smudy w roli selekcjonera. Jego powołanie można uznać za niespodziankę, choć ostatnio coraz częściej występuje w AEK Ateny.

Jeszcze dłużej nie grał w narodowych barwach Głowacki. Po raz ostatni w kończącym eliminacje mistrzostw świata 2010 roku meczu ze Słowacją (0:1). Smuda powołał obrońcę tureckiego Trabzonsporu na jesienne spotkania z Ukrainą i Australią, ale przyjazd na zgrupowanie uniemożliwiła mu kontuzja.

Szczęsny 18 listopada 2009 w meczu z Kanadą (1:0) w Bydgoszczy zadebiutował w reprezentacji, ale później trenerzy stawiali na innych bramkarzy. W ostatnich tygodniach 20-latek coraz częściej występuje w podstawowym składzie londyńskiego Arsenalu.

Wcześniej, 6 lutego w Vila Real de Santo Antonio Polska, w składzie złożonym z piłkarzy krajowych klubów, zmierzy się towarzysko z Mołdawią.