Belgia przegrała z Portugalią 1:2 (0:1) w meczu grupy A eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy, który odbył się w Brukseli. W grupie tej gra Polska, która w Baku wygrała z Azerbejdżanem 3:1.

Portugalia nadal jest jednym z najgroźniejszych rywali Polski w grupie A eliminacji mistrzostw Europy. Jej dystans do podopiecznych Leo Beenhakkera nie zmienił się - nadal tracą pięć punktów, dzięki wygranej 2:1 z Belgią, ale mają jeden mecz rozegrany mniej.

Portugalczycy od początku objęli inicjatywę w tym spotkaniu, ale na bramkę musieli długo czekać. Dopiero dwie minuty przez zakończeniem pierwszej połowy w pole karne przebojowo wbiegł Nani, który uderzył potężnie po ziemi, a piłka obok słupka wpadła do bramki.

W drugiej połowie Belgowie zdołali otrząsnąć się po stracie gola i wyczuli szansę na korzystny wynik. W 56. minucie, po dośrodkowaniu z narożnika boiska, piłka trafiła na głowę

Marouane'a Fellianiego, który pokonał bramkarza gości.

Portugalia okazała się jednak za mocnym rywalem dla Belgów. W 63. minucie Helder Postiga uderzył atomowo z około 25 metrów, nie dając żadnych szans belgijskiemu bramkarzowi. Goście do końca już kontrolowali przebieg gry, jeszcze kilka razy zagrozili bramce gospodarzy, ale do końca nic się już nie zmieniło.