Sukces polskich sztafet sprinterskich! Polscy sprinterzy awansowali do finału sztafety 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Ten sam wyczyn powtórzyły panie.

Polacy w składzie Mateusz Siuda, Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski i Patryk Wykrota osiągnęli czas 38,60 i zajęli trzecie miejsce w drugim biegu eliminacyjnym.

Najlepszy czas eliminacji uzyskali Niemcy, którzy poprawili rekord kraju - 37,97. Polacy zostali sklasyfikowani na czwartej pozycji.

Chwilę później wystartowały panie. Sztafeta w składzie Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda uzyskały czas 43,49 i zajęły trzecie miejsce w drugim biegu eliminacyjnym.

Najlepsze w eliminacjach były Brytyjki - 42,83. Polki zostały sklasyfikowane na szóstej pozycji.