Od dotkliwej porażki polskie siatkarki rozpoczęły finał World Grand Prix w chińskim Ningbo. Złotka przegrały z faworytkami imprezy Brazylijkami 0:3 (21:25, 21:25, 17:25).

Pierwszy set był bardzo emocjonujący. Po remisie 10:10 Polki

zdołały nawet odskoczyć od rywalek o kilka "oczek". Do drugiej przerwy technicznej gra toczyła się pod dyktando Polek. Jednak niewielka przewaga punktowa naszych siatkarek szybko stopniała po kilku nieprecyzyjnych atakach. Prowadzenie objęły Brazylijki i z przewagą czterech punktów wygrały pierwszego seta (25:21).

Drugiego seta Polki rozpoczęły pewną, agresywną grą. Pozwoliły rywalkom wyjść na prowadzenie dopiero przy stanie 9:10. Inicjatywę w grze przejęły Brazylijki, które zaczęły grać coraz swobodniej. Wyraźnie zarysowały się też problemy w przyjęciu polskiej drużyny. Raz po raz oba zespoły traciły punkty, popełniając błędy w zagrywce. Na drugą przerwę techniczną „Złotka” schodziły ze stratą czterech punktów do rywalek.

Po stracie kolejnego punktu polski trener Marco Bonitta wprowadził na boisko Milenę Rosner za Katarzynę Skowrońską. Zmiana przyniosła efekt – Polki zdobyły cztery punkty. Przy stanie 16:21 dla Brazylijek ich trener poprosił o czas. Rywalki znów odzyskały rezon, a „Złotkom” nie wychodziło już nic od zagrywki, po przebicie. Brazylijskie siatkarki wygrały seta, powtarzając wynik 25:21.

W trzecim secie gra była już bardziej wyrównana. Choć wkrótce Brazylijki wypracowały przewagę, Polki utrzymywały kontakt punktowy. Na pierwszą przerwę techniczną „Złotka” schodziły ze stratą trzech punktów. Rywalki grały jednak bardzo pewnie, często psując zagrywkę, ale punktując Polki atakiem po prostej. Przy stanie 10:7 dla Brazylii na parkiet weszła Izabela Bełcik za Milenę Sadurek.

Do drugiej przerwy technicznej przewaga Brazylii urosła do siedmiu punktów. Coraz wyraźniej było widać zmęczenie i zniechęcenie w polskiej drużynie. Zabrakło gry kombinacyjnej i skutecznych ataków. Rywalki grały pewniej we wszystkich elementach, kończąc spotkanie wynikiem 25:17.

„Złotka” grały w składzie:

Skowrońska-Dolata (zmiana: Milena Rosner), Eleonora Dziękiewicz, Anna Podolec, Dorota Świeniewicz, Milena Sadurek, Maria Liktoras, Mariola Zenik (libero).