W rozegranym w Sopocie towarzyskim meczu polskie siatkarki pokonały Rosję 3:0 (26:24, 25:17, 25:23). Rewanż odbędzie się w poniedziałek także w nadmorskim kurorcie. Biało-czerwone przygotowują się do World Grand Prix, który w piątek rozpocznie się w Gdyni.

W każdym secie dość wyraźnie prowadziły mistrzynie świata. Jednak gospodynie, głównie dzięki udanym zmianom trenera Jerzego Matlaka, dobrej zagrywce oraz dopingowi ponad tysiąca kibiców, zdołały za każdym razem odrabiać straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W pierwszej partii Rosjanki wygrywały 19:15, w drugiej 3:0, a w trzeciej nawet 16:9.

W ostatnim secie za sprawą zagrywki Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty był remis 19:19, a po ataku tej samej zawodniczki, przy drugiej piłce meczowej, polski zespół zdobył decydujący punkt.

Polska - Rosja 3:0 (26:24, 25:17, 25:23)

Polska: Milena Sadurek, Joanna Kaczor, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Anna Barańska, Katarzyna Gajgał, Paulina Maj (libero) oraz Mariola Zenik, Katarzyna Skorupa, Berenika Okuniewska, Karolina Kosek, Joanna Szczurek.