Polska sztafeta w składzie Paulina Boenisz, Sylwia Czwojdzińska i Marta Dziadura zdobyła w Berlinie srebrny medal mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym. Złoto wywalczyły Brytyjki, a brąz - Niemki.

Polki do Berlina pojechały bronić tytułu w sztafecie. Przed rokiem w Gwatemali Paulina Boenisz, Marta Dziadura i Edyta Małoszyc zdobyły 5364 pkt i wyprzedziły wszystkie rywali. W tym roku trener kadry Stanisław Pytel wstawił do składu sztafety Sylwię Czwojdzińską w miejsce Małoszyc, która była najsłabsza z Polek w rywalizacji indywidualnej.

Po strzelaniu nic nie wskazywało na to, że Polki mogą zdobyć jakikolwiek medal. W gronie 13 ekip zajmowały 11. miejsce. Jednak w następnych konkurencjach obrończynie mistrzowskiego tytułu odrabiały straty - w szermierce uplasowały się na drugiej pozycji, były szóste w pływaniu i także szóste w jeździe konnej. Polskie reprezentantki dały popis w biegu, który zdecydowanie wygrały i w efekcie stanęły na drugim stopniu podium.

W Berlinie najlepsze okazały się Brytyjki, które przed rokiem przegrały tylko z Polkami. Tym razem reprezentantki Wielkiej Brytanii zdobyły 46 punktów więcej. Brązowy medal przed własną publicznością wywalczyły Niemki, których w Gwatemali nie było nawet w czołowej dziesiątce.