Jakub Giermaziak zajął drugie miejsce w wyścigu Porsche Supercup na ulicznym torze w Monte Carlo. Polak stracił do zwycięzcy - Seana Edwardsa - ponad 20 sekund. Trzecie miejsce zajął Niemiec Michael Ammermueller.

Wyścigi Porsche Supercup rozgrywane są na wybranych torach przed rywalizacją kierowców Formuły 1. W Monte Carlo odbyła się druga tegoroczna runda, z dziewięciu. Po dwóch liderem z kompletem zwycięstw jest Edwards - 40 pkt. Giermaziak jest drugi i traci do niego osiem punktów.

Na 14. pozycji wyścigu w Monte Carlo uplasował się Patryk Szczerbiński, który podczas sobotnich kwalifikacji miał wypadek i poważnie uszkodził samochód. 19-letni kierowca na mecie był o 10 sekund wolniejszy od lidera rajdowych mistrzostw świata Francuza Sebastiena Ogiera. Na 16. pozycji przyjechał na metę dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Loeb, którego wyprzedził zajmując 15. miejsce także trzeci polski kierowca Robert Lukas, jeżdżący w barwach teamu Forch Racing. Ogier i Loeb startowali w Monte Carlo gościnnie.