Na Croak Park w Dublinie Irlandia przegrała z Polską 2:3 w towarzyskim meczu piłkarskim. Spotkanie to okazało się dla podopiecznych Leo Beenhakkera udanym przetarciem przed eliminacyjnym spotkaniem z Irlandią Północną. Nasi piłkarze poprawili przy okazji kiepski bilans tegorocznych gier. Na trybunach wspierało ich tysiące polskich emigrantów.

Polacy, osłabieni brakiem kilku kluczowych graczy, rozegrali w Irlandii niezłe spotkanie. Nie przestraszyli się twardo grających, ale prezentujących archaiczny futbol, rywali. Mecz ułożył się „biało-czerwonym” znakomicie. Już w trzeciej minucie z rzutu wolnego wprost na głowę Mariusza Lewandowskiego dośrodkował Łukasz Garguła i gracz Szachtaru Donieck głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Druga bramka padła zaraz po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Wasilewski podał do Garguły, a strzał wracającego do formy piłkarza GKS Bełchatów wybił obrońca wprost pod nogi Rogera. Ten, ładnym strzałem tuż przy słupku podwyższył wynik spotkania. Polacy mogli pokusić się o jeszcze jedną bramkę, ale po fenomenalnej akcji Garguły z Boguckim, Robert Lewandowski strzelił tuż obok słupka. Trzy minuty przed końcem Irlandczycy strzelili kontaktowego gola. Strzałem z rzutu karnego bramkę zdobył Hunt. Polacy odpowiedzieli piękną bramką Mariusza Lewandowskiego i znów prowadziliśmy dwoma golami.

Gdy wydawało się, że takim wynikiem skończy się to spotkanie, Irlandczycy jeszcze raz pokazali wielki charakter. Pięknym strzałem Łukasza Fabiańskiego pokonał w 89 minucie Andrews. Końcówka była szalona, ale na zmianę wyniku nie starczyło już jednak czasu.

Na wypełnionym polskimi kibicami stadionie w Dublinie, Polacy odnieśli zasłużone zwycięstwo, co dobrze wróży przed zbliżającymi się meczami eliminacji do Mundialu.

Bramki: dla Irlandii - Stephen Hunt (88-karny); dla Polski - Mariusz Lewandowski (3-głową), Roger Guerreiro (47), Robert Lewandowski (89).

Składy:

Polska: 1. Łukasz Fabiański - 4. Marcin Wasilewski, 19. Bartosz Bosacki, 5. Dariusz Dudka, 4. Jakub Wawrzyniak - 16. Jakub Błaszczykowski, 18. Mariusz Lewandowski, 10. Łukasz Garguła, 9. Rafał Boguski, 8. Jacek Krzynówek - 11. Paweł Brożek.

Irlandia: 1. Shay Given - 2. Paul McShane, 4. John O'She, 5. Richard Dunne, 3. Kevin Kilbane - 10. Damien Duff, 8. Darron Gibson, 6. Glenn Whelan, 7. Andy Keogh - 9. Kevin Doyle, 20. Caleb Folan.