Polska pokonała Belgię 1:0 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy 2008. Gola dla „biało-czerwonych” strzelił Radosław Matusiak. Po tym spotkaniu Polska awansowała na III miejsce w grupie.

Polacy ostro walczyli, i to już od pierwszych minut meczu. Jednak dopiero w 19. minucie objęli prowadzenie. Po podaniu Macieja Żurawskiego piłkę przejął Van Buyten, ale ostro naciskany przez Matusiaka, popełnił błąd. Napastnik BOT GKS Bełchatów wykorzystał sytuację sam na sam z belgijskim bramkarzem i strzałem w długi róg zdobył prowadzenie dla Polski.

W 37. minucie „biało-czerwoni” mogli wygrywać już 2:0. Matusiak prostopadle podał do Euzebiusza Smolarka. Popularny "Ebi" naciskany przez obrońcę gospodarzy minimalnie przestrzelił. Świetną akcję Polacy przeprowadzili w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po centrze Żurawskiego fenomenalnym strzałem głową popisał się Smolarek, ale piłka o pół metra minęła słupek belgijskiej bramki.

W drugiej połowie Belgowie próbowali odrobić straty, ale podopieczni Leo Beenhakkera umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki, jednocześnie czekając na okazję do kontrataku. Blisko zdobycia gola był Marcin Wasilewski. Jego strzał głową z 6 metrów obronił jednak Stijn Stijnen.

W końcowych minutach Belgowie rozpaczliwie atakowali, ale nasi obrońcy i bramkarz Artur Boruc nie popełnili błędów. Posłuchaj relacji specjalnego wysłannika do Brukseli Sebastiana Szczęsnego: