Decyzja komisji odwoławczej jest już ostateczna. Polska sztafeta 4x400 m, która początkowo była trzecia, a potem przesunięta na drugie miejsce w halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, została zdyskwalifikowana.

Decyzją sędziów Wielka Brytania odzyskała pierwsze miejsce w biegu, a Polska straciła medal. Drugie miejsce przypadło Rosjanom, trzecie - Czechom. Komisja obejrzała dokładnie rywalizację od startu do mety z siedmiu kamer umieszczonych wokół 200-metrowej bieżni i dopatrzyła się dwóch niezgodnych z przepisami incydentów ze strony naszych zawodników wobec Belga oraz Brytyjczyka. Tym samym Wielka Brytania, pierwotnie zdyskwalifikowana, otrzymała złoty medal - poinformował sędzia IAAF Janusz Rozum.

Ostateczna kolejność ostatniej konkurencji 32. HME w Goeteborgu sztafety 4x400 m: Wielka Brytania, Rosja, Czechy, Belgia i Szwecja.

Biało-czerwoni biegli w składzie: Michał Pietrzak (AZS AWF Katowice), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), Łukasz Domagała (AZS AWFiS Gdańsk) i Grzegorz Sobiński (MKLA Łęczyca).

Trzy medale Polaków

Polska ekipa zdobyła w sumie trzy medale. W sobotę srebrny w konkursie skoku o tyczce wywalczyła po dogrywce Anna Rogowska (SKLA Sopot), a brązowy na 1500 m Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków). W niedzielę mistrzem Europy na 800 m został Adam Kszczot (RKS Łódź). (PAP)