W meczu grupy B Ligi Światowej siatkarzy Polska przegrała wczoraj w Łodzi z Rosją 1:3. Rywalami biało-czerwonych byli wicemistrzowie Olimpijscy z Sydney. Pierwszego seta po dramatycznym boju wygrali Polacy 33:31. Drugiego seta Rosjanie 25:23.

Pierwszy set zapowiadał zwycięstwo Polaków nad Rosjanami. W drugim secie niestety Rosjanie nie byli już takim równorzędnym partnerem. Szybko uzyskali dwupunktową przewagę, która z czasem powiększała się o kolejne punkty. Polscy siatkarze zaczęli popełniać błędy i nagle zostali zaskoczeni wynikiem 15:20. Przy stanie 16:21 nasi siatkarze ruszyli do ataku i udało im się doprowadzić do wyniku 21:22. Jak zwykle nie do zatrzymania był Paweł Papke. Mecz stał się wyrównany. Wicemistrzowie olimpijscy musieli zacząć traktować polskich siatkarzy poważnie. Niestety Polacy ostatecznie przegrali z Rosjanami.