„Biało-czerwoni” w dobrej formie na początek piłkarskiej wiosny. Polska zwyciężyła z Azerbejdżanem 5:0 w meczu eliminacyjnym mistrzostw Europy 2008. Gole zdobyli: Jacek Bąk, Dariusz Dudka, Wojciech Łobodziński, Jacek Krzynówek i Przemysław Kaźmierczak.

Polscy piłkarze od pierwszego gwizdka narzucili szybkie tempo i natychmiast ruszyli do ataku. Polakom wystarczyło sto sekund, by strzelić Azerom pierwszą bramkę - zdobył ją Jacek Bąk. W 5. minucie spotkania było już 2:0 dla Polski za sprawą Dariusza Dudki. W 33. minucie bramkarza rywali Dżachangira Gasanzade pokonał Wojciech Łobodziński.

Po zmianie stron "biało-czerwoni" dodali dwa gole. Najpierw, w 58. minucie Krzynówek "na raty" umieścił piłkę w siatce, a w 83. minucie Przemysław Kaźmierczak strzałem głową pokonał azerskiego bramkarza.

W sobotę podopieczni Beenhakkera udowodnili, że są świetnie rozumiejącym się zespołem, który potrafi ze sobą współpracować, nawet gdy kilka ogniw nie może grać. Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej zabrakło przecież Jakuba Błaszczykowskiego, Pawła Golańskiego, Grzegorza Bronowickiego, Euzebiusza Smolarka, Arkadiusza Radomskiego i Grzegorza Rasiaka.

Polacy byli znacznie lepszą drużyną. Najgorsze w naszym wykonaniu było pierwsze 5 minut, po których przegrywaliśmy już 0:2. Później sytuacja na boisku coraz bardziej się wyrównywała, były dobre momenty w grze Azerbejdżanu. Niestety, po kolejnych stałych fragmentach gry, straciliśmy następne gole - powiedział Szachin Dimijew, trener reprezentacji Azerbejdżanu.

Jestem generalnie zadowolony z gry i wyniku. Stworzyliśmy około dziesięciu sytuacji, z których pięć zakończyło się bramkami. Zrealizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne, nakreślone przed meczem. (…)W kolejnych spotkaniach eliminacyjnych musimy grać z jeszcze większym zaangażowaniem w drugiej linii. Mam pomysł na skład na spotkanie z Armenią, ale za wcześnie o tym mówić, bowiem znów ktoś może odnieść kontuzję - stwierdził Leo Bennhakker, trener „biało-czerwonych”.

Polska:

Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Dariusz Dudka, Jacek Bąk, Michał Żewłakow - Wojciech Łobodziński, Łukasz Garguła, Mariusz Lewandowski, Jacek Krzynówek (78’ Ireneusz Jeleń) - Maciej Żurawski, Radosław Matusiak (68’ Przemysław Kaźmierczak).

Azerbejdżan:

Dżachangir Gasanzadze - Samir Abbasow, Ernani Pereira, Elmar Bachszijew, Aleksander Czertoganow - Asłan Kerimow, Ilgar Gurbanow, Branmir Subasic, Emin Imamalijew (65’ Murad Agchakiszyjew) - Kanan Kerimow (67’ Wagif Dżawadow), Leandro Gomes (62’ Andre Luis Ladaga).

W pierwszym sobotnim meczu Kazachstan sensacyjnie pokonał Serbię 2:1. Polska objęła prowadzenie w grupie A eliminacji mistrzostw Europy.W trzecim sobotnim meczu grupy A, Portugalia pokonała Belgię 4:0, po dwóch bramkach Ronaldo i po jednej Gomesa i Quaresmy.