Polscy siatkarze zagrają w Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni wygrali rozgrywany w Sofii turniej kwalifikacyjny pierwszej grupy. Wczoraj swój sukces przypieczętowali pokonując Belgów 3:1.

W ostatnim secie znokautowaliśmy rywali z Belgii do 13. Wcześniej walka była bardzo wyrównana. Zapowiadano emocje w końcówce drugiej partii i tak też się stało. Belgowie mieli dwie piłki setowe, ale po akcjach Piotra Gruszki wygraliśmy, tak jak w pierwszym secie do 24. W trzeciej odsłonie meczu szczęście uśmiechnęło się do Belgów. Wygrali 27:25. Wtedy rozruszali się kibice, którzy dopingowali naszych rywali, ponieważ porażka biało - czerwonych dawałaby szansę Bułgarom na wygranie turnieju. Na szczęście Polacy odnieśli sukces.