Polska pokonała Albanię 1:0 w meczu towarzyskim rozegranym w Reutlingen. Jedyną bramkę zdobył w trzeciej minucie kapitan reprezentacji Maciej Żurawski. To 1200. bramka w historii międzypaństwowych meczów Polaków.

Pierwsza akcja biało-czerwonych od razu zakończyła się bramką. Już w trzeciej minucie spotkania po wrzucie z autu z prawej strony Marcina Wasilewskiego Maciej Żurawski strzałem między nogi bramkarza zdobył pierwszego gola!

Do zmiany w polskim składzie doszło już w 9. min. Kontuzjowany Michał Żewłakow ustąpił miejsca Adamowi Kokoszce.

Już w 13. min nasi przeciwnicy mogli doprowadzić do remisu, ale po rajdzie prawą stroną boiska w idealnej okazji z pięciu metrów nie trafił do bramki Hamdi Salihi. W chwilę potem szansę na kolejnego gola mieli Polacy. Po podaniu Żurawskiego do Wojciecha Łobodzińskiego ten dograł do Rogera. Brazylijczyk miał przed sobą pustą bramkę, ale piłka wyślizgnęła się i zamiast stopą uderzył ją goleniem, do tego niecelnie.

Przed drugą połową Rogera zastąpił Ebi Smolarek, który do kadrowiczów dołączył dopiero w miniony piątek.

W 38 minucie po dośrodkowaniu Dariusza Dutki piłkę do siatki posłał Roger. Bramki jednak nie było, Dutka był na spalonym.

Kolejne 45 minut było dużo mniej emocjonujące w porównaniu z początkiem meczu. Gdy znów nadarzyła się okazja do podwyższenia wyniku na 2:0, Łobodziński niedokładnie podał do stojącego przed pustą bramką Smolarka.

W 82. min. meczu Ebi, po solowej akcji, strzelił między nogi obrońcy i o mały włos nie zaskoczył Isli Hidigego. Za chwilę z prawej strony dogrywał w pole karne Marek Saganowski, a Rafałowi Murawskiemu niewiele brakło, by podwyższyć rezultat.

W meczu z Albanią oficjalnie zadebiutował w reprezentacji Polski naturalizowany Brazylijczyk Roger Guerreiro. Spotkanie było przedostatnim sprawdzianem Orłów Leo przed Euro 2008. Biało-czerwoni zmierzą się jeszcze tylko z Duńczykami, 1 czerwca w Chorzowie.

Składy drużyn

Łukasz Fabiański - Marcin Wasilewski, Jacek Bąk, Michał Żewłakow (9. Adam Kokoszka), Jakub Wawrzyniak - Wojciech Łobodziński (81. Marek Saganowski), Dariusz Dudka (81. Michał Pazdan), Mariusz Lewandowski, Jacek Krzynówek (81. Rafał Murawski) - Roger Guerreiro (46. Ebi Smolarek) - Maciej Żurawski (61. Tomasz Zahorski)

Isli Hidi - Andi Lila (50. Endrit Vrapi), Armend Dallku, Debatik Curri, Kristi Vangjeli - Kloden Duro (46. Jahmir Hyka), Ervin Skela, Altin Lala (71. Ervin Bulku), Lorik Cana - Hamdi Salihi (80. RRustemi), Erijon Bogdani (46. Edmond Kapllani)

W środę upływa termin zgłoszenia 23-osobowych kadr na Euro 2008. Na zgrupowaniu w Donaueschingen przebywa 26 polskich piłkarzy. Beenhakker z trzech musi zrezygnować.

Wojciech Słoń z redakcji sportowej RMF FM starał się przewiedzieć, czy wtorkowy skład to ten, na który szykujemy się na mecz z Niemcami: