Polscy piłkarze ręczni pokonali w Poznaniu Portugalię 30:22 (14:11) w ostatnim meczu eliminacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Serbii. Dzięki tej wygranej zapewnili sobie udział w turnieju.

Na początku meczu Polacy postawili rywalom twarde warunki i po jedenastu minutach prowadzili już 7:1. Łatwo zdobyte bramki sprawiły jednak, że nasi zawodnicy zaczęli popełniać proste błędy. Wtedy do głosu doszli rywale, którzy zaczęli zdobywać bramki po kontratakach i po kilku minutach przewaga podopiecznych Bogdana Wenty stopniała do trzech bramek (9:6). Do końca pierwszej połowy gospodarze kontrolowali przebieg spotkania (14:11).

W drugiej połowie Polacy nie dali sobie odebrać prowadzenia i systematycznie powiększali przewagę. W 36 min. po trafieniu Bartosza Jureckiego prowadzili 18:12. Na 12 min. przed końcem meczu Portugalczycy zmniejszyli stratę do czterech goli (21:17), ale wtedy znów do głosu doszli podopieczni Bogdana Wenty. Świetnie bronił Piotr Wyszomirski, który zmienił w bramce Sławomira Szmala, a Polacy nie marnowali okazji w kontratakach i w 54 min. ich przewaga wynosiła już siedem goli (26:19). Do końca meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i zwyciężyli pewnie 30:22.

Polska - Portugalia 30:22

Polska: Sławomir Szmal - Bartłomiej Jaszka , Krzysztof Lijewski, Patryk Kuchczyński, Grzegorz Tkaczyk, Bartosz Jurecki, Michał Jurecki, Tomasz Tłuczyński, Mariusz Jurkiewicz, Marcin Lijewski, Piotr Grabarczyk.

Portugalia: Hugo Figueira - Wilson Davyes, Fabio Magalhaes, Carlos Carneiro, Ricardo Moreira, Tiago Rocha