Polska pokonała Kubę 3:0 w drugim meczu turnieju finałowego Ligi Światowej siatkarzy. Biało-czerwoni zapewnili sobie zwycięstwo w grupie F i awansowali do półfinału turnieju.

Obie ekipy mogły podejść do spotkania na luzie, bo już dzień wcześniej zapewniły sobie udział w półfinale. Mimo wszystko obaj trenerzy postanowili wystawić najmocniejsze składy.

Biało-czerwoni od początku spotkania narzucili własny styl gry i mimo że czasami popełniali niewymuszone błędy, do końca zdołali utrzymać prowadzenie. Ich zwycięstwo w pierwszym secie ani przez moment nie było zagrożone. Bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Kurek, który punkty zdobywał nie tylko w ataku, ale również w bloku i serwisem.

W drugiej partii walka toczyła się punkt za punkt. Kubańczycy na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:6. Stało się to głównie za sprawą Yordana Bisseta, który znalazł receptę na polski blok. Doskonale grał jednak Zbigniew Bartman, który zagrywką odrzucił rywali od siatki i zrobiło się 19:13. Biało-czerwoni nie zmarnowali takiej przewagi i pewnie zwyciężyli 25:20.

W kolejnym secie Polacy tylko udowodnili swoją wyższość nad Kubańczykami. Od samego początku prowadzili 8:3 i 16:13. Nerwowo było jednak jeszcze w końcówce. Rywale doprowadzili do wyrównania 23:23. Ostatnie dwie piłki należały jednak do biało-czerwonych, którzy zwyciężyli 25:23.

W półfinale turnieju finałowego Ligi Światowej siatkarzy rywalami biało-czerwonych będą Bułgarzy.

Składy drużyn:

Polska: Piotr Nowakowski (11), Michał Winiarski (6), Bartosz Kurek (8), Zbigniew Bartman (17), Łukasz Żygadło (1), Marcin Możdżonek (5) i Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Michał Ruciak (), Jakub Jarosz (1), Paweł Zagumny, Michał Kubiak.

Kuba: Wilfredo Leon (5), Jorber Quintana (5), Yenry Bell (8), Yordan Bisset (16), Isbel Mesa (5), Yoandry Diaz (1) i Keibel Gutierrez (libero) oraz Sem Estrada (1), Gustavo Leyva, Raydel Fundora (3), David Fiel (2).