Polska wygrała w Brnie ze Słowacją 30:25 (16:11) w drugim dniu Turnieju Noworocznego piłkarzy ręcznych. To ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed mistrzostwami świata w Hiszpanii, które rozpoczną się 11 stycznia.

Mecz był popisem kapitana polskiej drużyny Sławomira Szmala, który m.in. obronił pięć rzutów karnych. W ofensywie wyróżniał się Michał Kubisztal, który na rozegraniu zastąpił osłabionego przeziębieniem Bartłomieja Jaszkę.

Po ośmiu minutach Polacy wygrywali już 6:2 i potem kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Dziesięć minut przed przerwą zanotowali jednak przestój, który wykorzystali rywale i doprowadzili do stanu 11:12, ale więcej goli w pierwszej połowie już nie zdobyli.

Po przerwie gra wyglądała podobnie. Słowacy nie odpuszczali i po kolejnym okresie słabszej gry biało-czerwonych zbliżyli się na 22:24 w 49. min. Potem jednak nie mieli już wiele do powiedzenia i podopieczni trenera Michaela Bieglera ostatecznie wygrali 30:25.

Czeka nas mecz z Czechami

W niedzielę na zakończenie imprezy polski zespół zagra z reprezentacją Czech. We wcześniejszym sobotnim spotkaniu gospodarze imprezy Czesi zremisowali z Węgrami 28:28 (13:14).