Polscy lekkoatleci po raz pierwszy w historii wygrali w Bremie zawody Superligi Pucharu Europy. Drugie miejsce zajęli Francuzi, a trzecie Rosjanie. W rywalizacji kobiet zwyciężyły Rosjanki, przed Niemkami i Francuzkami. Do 1. ligi spadli Hiszpanie i Grecy, a w rywalizacji kobiet Białorusinki i Czeszki.

Zwycięstwo Polaków jest wielką niespodzianką, bowiem jeszcze w ubiegłym roku biało-czerwoni rywalizowali w zawodach 1. ligi w Bydgoszczy. Wygrali wówczas, dzięki czemu awansowali do Superligi. Zadaniem Polaków w Bremie było utrzymanie się w stawce najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Jednak na zawodach spisywali się tak znakomicie, że wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Świetną passę rozpoczął przedwczoraj Szymon Ziółkowski, wygrywając konkurs rzutu młotem. Drugiego dnia swoje konkurencje wygrali Paweł Czapiewski (bieg na 800 m) i sztafeta 4x400 m - Piotr Rysiukiewicz, Piotr Haczek, Piotr Długosielski i Robert Maćkowiak. Bohaterem w polskiej ekipie był także Adam Kolasa, który zajął drugie miejsce w skoku o tyczce, a wynikiem 5,68 aż o siedemnaście centymetrów poprawił rekord życiowy. Oprócz Kolasy drugie miejsca w Bremie zajęli Marek Plawgo w biegu na 400 m przez płotki, Grzegorz Sposób w skoku wzwyż i Robert Maćkowiak w biegu na 400 m. na trzecich pozycjach plasowali się Leszek Zblewski w biegu na 1500 m, Grzegorz Marciniszyn w skoku w dal, sztafeta 4x100 m i Marcin Urbaś w biegu na 200 m.

W Bremie zawód swoim kibicom sprawili lekkoatleci gospodarzy, którzy przed rokiem w Gateshead przegrali tylko z Brytyjczykami. Tym razem Niemcy zajęli dopiero szóste miejsce. Brytyjczycy spisali się niewiele lepiej - ukończyli zawody na 5. pozycji.

Zawody lekkoatletycznego Pucharu Europy im. Bruno Zauliego rozegrano po raz pierwszy w 1965 roku. Wówczas to 24 drużyny męskie walczyły na stadionie w Stuttgarcie, a 18 zespołów kobiecych w Kassel. Zwycięstwa odniosły drużyny ZSRR. Polskie ekipy zajęły trzecie miejsca. Początkowo zawody rozgrywano w cyklu dwuletnim, w latach nieparzystych. Miały charakter trójstopniowy: eliminacje, półfinały i finały. Od 1993 roku zmagania odbywają się każdego

roku w podziale na superligę, pierwszą oraz drugą ligę. Klasyfikacja końcowa Superligi Pucharu Europy: