Nie udało się polskim deblistom awansować do półfinału wielkoszlemowego turnieju US Open. W ćwierćfinałach odpadli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, a także Łukasz Kubot grający w parze z Oliverem Marachem.

Jako pierwsi na kort wyszli Kubot i Marach, który grali z Eduardo Schwankiem i Horacio Zeballosem. Mecz był rozgrywany na Arthur Ashe Stadium - największym korcie w kompleksie Flushing Meadows. Przed meczem wydawało się, że Polak i Austriak mają realne szanse na awans do półfinału, niestety szybko okazało się, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Argentyńczycy szybko wygrali dwa pierwsze gemy, potem Kubot i Marach doprowadzili do remisu 3:3, ale więcej gemów w pierwszym secie już nie wygrali. Dużo bardziej zacięta okazała się druga partia, która rozstrzygnęła się dopiero w tie-breaku. Schwank i Zeballos wygrali go 7-3, a cały mecz 6:3, 7:6 (7-3).

Dużo trudniejsze zadanie mieli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Rywalami Polaków byli bowiem Bob i Mike Bryanowie. Amerykańscy bracia są rozstawienie w Nowym Jorku z numerem pierwszym. Ten mecz miał podobny przebieg do wcześniejszego spotkania Kubota i Maracha. Początek seta wyrównany, potem swój serwis stracił Matkowski i w efekcie rywale wygrali 6:3. W drugiej partii Bryanowie szybko przełamali Polaków i prowadzili różnicą dwóch gemów. Potem jednak Polak udało się odrobić "break pointa" i doprowadzili do stanu 5:5. Wtedy jednak swoje podanie praktycznie oddał rywalom Fyrstenberg i skończyło się na zwycięstwie Amerykanów 7:5.

W turnieju singlistów do ćwierćfinału awansowali Fernando Verdasco, Stanislas Wawrinka i Michaił Jużny. W turnieju pań Kim Clijsters uporała się z Samanthą Stosur, a Venus Williams pokonała Francescę Schiavone.