Weronika Deresz i Joanna Dorociak zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej! Tym samym biało-czerwoni zakończyli imprezę w Glasgow z czterema krążkami.

Deresz broniła w Szkocji tytułu sprzed roku z czeskich Racic, gdzie płynęła w parze z Martyną Mikołajczak. Tym razem w parze z Joanną Dorociak popłynęła po srebro. Polki miały czas 6.58,39 i ustąpiły tylko Holenderkom - 6.57,35. Brąz zdobyły Szwajcarki - 7.00,36.

To bardzo dobry prognostyk. Startowałyśmy tu bez większego przygotowania, a zdobyłyśmy srebro - podsumowała Deresz na antenie TVP Sport.

W niedzielę szans medalowych było w polskiej ekipie więcej.

Niespodziewanie dopiero czwarte miejsce zajęli ubiegłoroczni wicemistrzowie świata w dwójce podwójnej Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Uzyskali 6.11,33 i walkę o podium przegrali z Brytyjczykami o niespełna pół sekundy.

Na czwartej pozycji dopłynęli również Natan Węgrzycki-Szymczyk w jedynce i Katarzyna Wełna w jedynce wagi lekkiej.

Z kolei Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski zajęli piąte miejsce w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

W sobotę biało-czerwonym powiodło się w Glasgow lepiej: wywalczyli trzy medale.

Ze złota cieszyła się czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann.

Po brązowe krążki sięgnęli natomiast: Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel jako czwórka podwójna oraz Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska w czwórce bez sterniczki.

Najważniejszą w tym roku imprezą wioślarską będą jednak mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 9-16 września w bułgarskim Płowdiw.