Sławomir Peszko zdobył bramkę dla FC Koeln oraz miał asystę w wygranym na własnym boisku 4:1 meczu z Erzgebirge Aue w 6. kolejce niemieckiej drugiej ligi piłkarskiej. To jego pierwszy gol w tym sezonie.

28-letni Peszko grał w spotkaniu z Erzgebirge Aue do 60. minuty, kiedy zmienił go Chorwat Mato Jajalo. Był to pierwszy ligowy występ Polaka w tym sezonie. Trafił do siatki w 55. minucie. Jego zespół wygrywał wtedy 3:1. Wcześniej dwa gole dla FC Koeln zdobył Marcel Risse, a jednego Yannick Gerhardt. Polak zaliczył asystę przy pierwszej bramce Risse. Dla rywali trafienie uzyskał Japończyk Taku Ishihara.

W 78. minucie na boisku w barwach zespołu z Kolonii pojawił się Kacper Przybyłko. Inny z polskich piłkarzy tej ekipy Adam Matuszczyk cały mecz oglądał z ławki rezerwowych.

FC Koeln nie przegrało jeszcze w lidze w tym sezonie. Ma na koncie dwie wygrane i cztery remisy i zajmuje trzecie miejsce w tabeli drugiej ligi.

Peszko występuje w ekipie z Kolonii na zasadzie wypożyczenia z włoskiej Parmy.