Kolejny fantastyczny występ zaliczyli reprezentanci Polski w barwach Borussii Dortmund. Jakub Błaszczykowski zdobył dwa gole, a Robert Lewandowski jednego w piątkowym meczu Bundesligi z FC Nuernberg. Obrońcy mistrzowskiego tytułu wygrali u siebie 3:0.

Błaszczykowski zaliczył oba trafienia w ciągu zaledwie trzech minut. Najpierw wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na innym reprezentancie Polski - Łukaszu Piszczku, a w 21. minucie podwyższył na 2:0 po podaniu od Mario Goetze. To jego siódma i ósma bramka w obecnym sezonie Bundesligi.

W 88. minucie, po zagraniu Marco Reusa, wynik spotkania ustalił Lewandowski, który z 12 golami na koncie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy.

On i Piszczek rozegrali całe spotkanie, natomiast Błaszczykowski opuścił boisko w 76. minucie. Ten ostatni został uznany w piątek przez agencję DPA najlepszym - obok Ilkaya Guendogana - zawodnikiem Borussii.

Awansowali na drugie miejsce

Dzięki zwycięstwu mistrz Niemiec awansował na drugie miejsce w tabeli i traci dziewięć punktów do Bayernu Monachium. Dotychczasowy wicelider Bayer Leverkusen, który, podobnie jak drużyna Juergena Kloppa, ma 36 punktów, swój wyjazdowy mecz z Freiburgiem rozegra dopiero w sobotę. Z kolei Bayern zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z VfB Stuttgart.

W następnej kolejce drużyna Polaków zagra właśnie z "Aptekarzami" z Leverkusen. Mecz zostanie rozegrany 3 lutego.