Młociarka Anita Włodarczyk i 800-metrowiec Adam Kszczot walczą o tytuł Lekkoatlety Roku w Europie. Szansę na zostanie Wschodzącą Gwiazdą królowej sportu ma kulomiot Konrad Bukowiecki. Wciąż możemy pomóc naszym zawodnikom! Głosowanie kibiców na profilu European Athletics na Facebooku trwa do południa!

Plebiscyt Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego ma już długą historię. Ostatnio to kibice decydują, kto zostanie Lekkoatletą Roku. Tegoroczne głosowanie zakończy się dzisiaj o godzinie 12.

Na razie Anita Włodarczyk i Adam Kszczot zajmują w swoich kategoriach 3. miejsca. Wśród pań prowadzi holenderska sprinterka Dafne Schippers, która na mistrzostwach Europy w Zurichu zdobyła złote medale w biegu na 100 i 200 metrów. Wśród panów liderem jest francuski tyczkarz Renaud Lavillenie.

Włodarczyk i Kszczot także mogą pochwalić się złotymi medalami zdobytymi na mistrzostwach w Zurichu. Do tego Włodarczyk poprawiła w Berlinie rekord świata w rzucie młotem. Nowy rekordowy rezultat wynosi 79,58 metra. Kszczot, oprócz złota w mistrzostwach Europy na dystansie 800 metrów, wywalczył w tym roku także srebro halowych mistrzostw świata w Sopocie.

Głosować możemy też na wschodzącą dopiero lekkoatletyczną gwiazdę. W tej kategorii wśród nominowanych znalazł się 17-letni kulomiot Konrad Bukowiecki. W lipcu został on mistrzem świata juniorów z fenomenalnym wynikiem 22,06 metra. Zdobywcę drugiego miejsca pokonał o ponad dwa metry.